27 sierpnia 2015 r. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Interdyscyplinarnego działającego w gminie Ruda-Huta na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
W czasie spotkania dyskutowano na temat potrzeby podjęcia działań informacyjnych dotyczących poszerzania wiedzy mieszkańców gminy oraz zainteresowanych służb na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Omówiono sposób w jaki upowszechniane będą informacje wśród mieszkańców o możliwościach i formach udzielania pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Ponadto przedstawiona została informacja o działaniach podjętych na rzecz osób i rodzin dotkniętych przemocą w ramach powołanych grup roboczych oraz o dostępnych zasobach lokalowych w kontekście przyszłego organizowania prac grup roboczych.
Zespół Interdyscyplinarny, jest grupą specjalistów z różnych dziedzin, podejmującą się współpracy w celu udzielenia pomocy osobom lub całym rodzinom znajdującym się w kryzysie i dotkniętym problemem przemocy. Skład Zespołu Interdyscyplinarnego ustalony został przez Wójta Gminy Ruda-Huta w drodze zarządzenia. Do Zespołu powołane zostały następujące osoby:
Podstawowym zadaniem Zespołu Interdyscyplinarnego jest realizacja działań określonych w Gminnym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2015 – 2017, a także zapewnienie efektywnej współpracy podmiotów działających na terenie Gminy Ruda-Huta, na rzecz zapobiegania i zwalczania zjawiska przemocy w rodzinie. Zadania te są wykonywane w szczególności przez diagnozowanie problemu przemocy w rodzinie, inicjowanie działań w stosunku do osób stosujących przemoc w rodzinie, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie, podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie mających na celu przeciwdziałanie temu zjawisku oraz rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym.
W indywidualnych przypadkach wystąpienia przemocy w rodzinie Zespół Interdyscyplinarny może powołać grupę roboczą, czyli zespół specjalistów, którzy bezpośrednio współpracują z rodziną. W skład grupy roboczej mogą wchodzić kuratorzy sądowi oraz inne podmioty i specjaliści w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Zadaniem grup roboczych jest opracowanie i realizacja planu pomocy rodzinie dotkniętej problemem przemocy, monitorowanie sytuacji rodzin, w których dochodzi do przemocy oraz rodzin zagrożonych wystąpieniem przemocy, dokumentowanie podejmowanych działań oraz ich efektów.
Prace Zespołu Interdyscyplinarnego i grup roboczych realizowane są w ramach obowiązków służbowych i zawodowych przedstawicieli poszczególnych służb. Posiedzenia Zespołu odbywają się w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Jego siedziba mieści się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie-Hucie, przy ul. Niepodległości 36. Ośrodek zapewnia również obsługę organizacyjno-techniczną Zespołu.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.
zdalna Szkoła i zdalna Szkoła+
Zakup i montaż pomp ciepła szansą zwiększenia wykorzystania energii przyjaznej środowisku
w Gminie Ruda-Huta
Platforma internetowa o odnawialnych źródłach energii w gm. Ruda-Huta
Opracowanie projektu rozbudowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ruda-Huta
Tożsamość kulturowa lokalnych społeczności pogranicza ukraińsko-polskiego
Od 2023 roku podatki należy wpłacać na indywidualne rachunki podane w decyzjach wymiarowych.
Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nr konta: 23 8192 0002 2002 0020 0035 0017 (w tytule należy wpisać nazwę opłaty, imię i nazwisko osoby, która złożyła deklarację oraz adres nieruchomości)
Opłaty skarbowe nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001