Urząd Statystyczny w Lublinie informuje, że w dniach od 1 do 26 czerwca 2020 r. na terenie całej Polski przeprowadzane są badania statystyczne z zakresu rolnictwa:
- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B),
- Badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).
Jaki jest cel badań?
Celem badań jest pozyskanie rzetelnych danych na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, kształtowania polityki żywnościowej kraju, analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Dane z badań są wykorzystywane do oceny zastosowanych, jak i do kształtowania nowych narzędzi WPR i są podstawą negocjacji w zakresie rodzaju i wielkości dotacji dla rolnictwa.
W badaniach zostaną zebrane informacje m. in. o:
• pogłowiu zwierząt gospodarskich,
• produkcji zwierzęcej,
• cenach zakupu i dzierżawy użytków rolnych.
W jaki sposób zbierane są dane?
Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały objęte ww. badaniami mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
• samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 1-4 czerwca 2020 r., dostępnego na stronie https://rolnictwo.stat.gov.pl,
• rozmowę z teleankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 5-26 czerwca 2020 r.
Tożsamość teleankietera można potwierdzić dzwoniąc na numer infolinii: 22 279 99 99 (opłata zgodnie z taryfą operatora, czynny w godzinach 8-15).
Obowiązek i tajemnica statystyczna
Badania mają charakter obowiązkowy, obowiązek ten wynika z ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej oraz rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2020. We wszystkich badaniach prowadzonych przez GUS obowiązuje bezwzględnie przestrzegana zasada prawnego zapewnienia tajemnicy statystycznej. Oznacza to, że zebrane w trakcie badań dane nie będą wykorzystywane do innych celów niż statystyczne, wyłącznie w celu przygotowania zestawień, analiz i opracowań zbiorczych.
Gdzie można znaleźć wyniki badań?
Wyniki badań realizowanych w gospodarstwach rolnych wykorzystywane są w publikacjach wydawanych przez Główny Urząd Statystyczny oraz urzędy statystyczne w poszczególnych województwach. Pełny wykaz tytułów publikacji dostępnych dla odbiorców indywidualnych dostępny jest na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego www.stat.gov.pl w zakładce „PUBLIKACJE”. W Urzędzie Statystycznym w Lublinie znajduje się Informatorium, w którym można zapoznać się z interesującymi danymi statystycznymi. Pracownicy chętnie udzielą wszelkich informacji i pomogą w wyszukaniu potrzebnych wiadomości.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.
zdalna Szkoła i zdalna Szkoła+
Zakup i montaż pomp ciepła szansą zwiększenia wykorzystania energii przyjaznej środowisku
w Gminie Ruda-Huta
Platforma internetowa o odnawialnych źródłach energii w gm. Ruda-Huta
Opracowanie projektu rozbudowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ruda-Huta
Tożsamość kulturowa lokalnych społeczności pogranicza ukraińsko-polskiego
Od 2023 roku podatki należy wpłacać na indywidualne rachunki podane w decyzjach wymiarowych.
Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nr konta: 23 8192 0002 2002 0020 0035 0017 (w tytule należy wpisać nazwę opłaty, imię i nazwisko osoby, która złożyła deklarację oraz adres nieruchomości)
Opłaty skarbowe nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001