19 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie odbyła się premiera widowiska pt. „Dziś w Betlejem”.
„Dziś w Betlejem” to kolejne widowisko zrealizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. W produkcję zaangażowanych było 40 osób, które na każdym etapie tworzenia i prezentacji wniosły niesamowitą energię i sporo pracy. „Dziś w Betlejem” było alternatywnym wydarzeniem do organizowanego rokrocznie przez GOK „Wieczoru Kolęd i Pastorałek”. W tym roku w sposób teatralny szukano odpowiedzi na pytania: jak wyglądają dzisiejsze święta, jak je traktujemy?, co jest ich priorytetem? jak odzwierciedlają naszą kulturę i tradycje oraz jak odnoszą się do wydarzeń sprzed 2000 lat?
Fabuła spektaklu opierała się o „zwykłą współczesną rodzinę” przygotowującą się do wieczerzy wigilijnej. Nasi bohaterowie początkowo Święta Bożego Narodzenia traktowali jak kolejny „długi weekend”, dopiero dziadkowie, którzy przyjechali na święta odmienili ich podejście, podkreślając istotę faktu, którym są narodziny dzieciątka Jezus oraz przywołali tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia, natomiast kolędnicy i niespodziewany gość, który okazał się aniołem wnieśli do ich domu „właściwego ducha Świąt”. Całość wypełniona była najpiękniejszymi kolędami, które wyśpiewał chór.
Czy padły odpowiedzi na wyżej postawione pytania? Twórcy wierzą, że tak. Są przekonani, że spektakl wzbudził szereg refleksji w każdym, kto 19 styczna br. spędził z nimi popołudnie czy wieczór.
Widowisko wzbudziło tak duże zainteresowanie, że spektakl został zagrany dwukrotnie gromadząc pełną publiczność. Łącznie (w dwóch pokazach) obejrzało go 280 osób.
„Dziś w Betlejem”
Scenariusz i reżyseria: Marcin Woszczewski, fragment widowiska kolędniczego wg tekstu Michaliny Borodej w opracowaniu Antoniego Borodeja, kierownik muzyczny: Anna Nadolska, akompaniament: Łukasz Dziaduk, aranżacje: Zespół Bokoryna, scenografia i kostiumy: Marcin Woszczewski, Marcin Nawrocki, Anna Nadolska, charakteryzacja: Agnieszka Woszczewska, światło i dźwięk: Marcin Nawrocki, inspicjent: Barbara Humeniuk, produkcja: Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.
Wystąpili:
Stanisława Bielecka, Przemysław Biernacki, Przemysław Borkowski, Artur Borodej, Iwona Borodej, Teresa Dadas, Marcela Dąbrowska, Łukasz Dziaduk, Lucyna Gaik, Damian Grzywna, Aleksandra Honory, Halina Humeniuk, Mikołaj Humeniuk, Aleksandra Kozak, Iwona Kozłowska, Tomasz Kozłowski, Emilia Lewczuk, Kazimiera Lipińska, Alicja Łontkowska, Wojciech Mamczarz, Iwona Matejuk, Przemysław Mazur, Anna Nadolska, Zbigniew Rymarczyk, Anna Sadowska, Oliwia Skrochocka, Karol Sobczuk, Andrzej Suchocki, Aneta Szakuła, Karolina Szwalikowska, Marta Walczuk, Szymon Woszczewski, Dominika Zawiślańska, Jakub Zwolak, Kazimiera Żerebecka oraz zespoły i grupy: Zespół Akord, Zespół Bokoryna, Zespół Jarzębina Czerwona, Sekcja Krav Maga, MMS impro, Teatr OKO.
Więcej zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Gminy Ruda-Huta w celu otrzymywanie newslettera.
zdalna Szkoła i zdalna Szkoła+
Zakup i montaż pomp ciepła szansą zwiększenia wykorzystania energii przyjaznej środowisku
w Gminie Ruda-Huta
Platforma internetowa o odnawialnych źródłach energii w gm. Ruda-Huta
Opracowanie projektu rozbudowy kanalizacji sanitarnej w gminie Ruda-Huta
Tożsamość kulturowa lokalnych społeczności pogranicza ukraińsko-polskiego
Od 2023 roku podatki należy wpłacać na indywidualne rachunki podane w decyzjach wymiarowych.
Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nr konta: 23 8192 0002 2002 0020 0035 0017 (w tytule należy wpisać nazwę opłaty, imię i nazwisko osoby, która złożyła deklarację oraz adres nieruchomości)
Opłaty skarbowe nr konta: 59 8192 0002 2001 0020 0035 0001